Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 17:00
 
“BARIŞ PINARI” HAREKATINA MÜSİAD’DAN DESTEK
Gündem Haberi


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı harekâtın yegâne amacının Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak olduğunu ifade eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Kuvvetli, “MÜSİAD Zonguldak olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Barış Pınarı Harekatının Bölge Halklarına ve Coğrafyamıza Barış ve Huzur Getirmesini Temenni Ediyoruz” dedi.

   MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Kuvvetli Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Kuvvetli açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye, bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla, toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket etmektedir. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, Ortadoğu’da sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar, devletimizin gördüğü lüzum üzerine, Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam etmektedir.

Geçmişten bugüne, Türk ve Kürt halkları ortak bir tarihi paylaşmakta; asırlardır halklar nezdinde birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktadır. Bu bağlamda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, ortak bayrak altında Kurtuluş Savaşı Mücadelesi verdiği Kürt halkına yönelik herhangi bir düşmanca tutum sergilemesi asla düşünülemez.

Sınır hattının teröristlerden arındırılarak, güven ve huzura kavuşması, zulüm ve savaş ortamından kaçıp vatanlarını terk etmek zorunda kalan ve Türkiye’ye sığınan Suriye halkının, özlemini çektiği kendi topraklarına kavuşması için bir zorunluluktur. Harekât kapsamında Avrupa ve ABD tarafından da terör örgütü olarak tanınan PKK'nın Suriye uzantısı PYD-YPG'nin Türkiye'nin sınırlarından uzaklaştırılması hedeflenmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı harekâtın yegâne amacı, Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyarak bu zorunluluk halinin gereğini yapmaktır.

MÜSİAD Zonguldak olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekâtı’nda kahraman Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barış, huzur ve güven ortamı getirmesini temenni ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “BARIŞ, PINARI”, HAREKATINA, MÜSİAD’DAN, DESTEK,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 02.08.2020
Bugün
20° - 26°
Pazartesi
18° - 26°
Salı
19° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı