Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 14:30
 
BAŞKAN ÖMER SELİM ALAN "ZABITA HAFTASINI" KUTLADI
Gündem Haberi


 Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Zabıta Teşkilatı’nın 193’üncü kuruluş yıldönümünü kutlayan Başkan Alan; “ 7/24 mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, yapmış oldukları denetimlerle ve uygulamalarla vatandaşlarımıza güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlayan Zabıta Teşkilatımız, Belediyemiz ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Belediyemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren zabıta personelimiz, kentimizin her köşesinde görevi gereği halkla iç içedir. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran bir anlayış ile 7 gün 24 saat çalışan Zabıta Teşkilatı vatandaşımızın sağlıklı, huzur ve güven ortamında yaşamasının güvencesidir.” şeklinde konuştu.

 Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan yapmış olduğu yazılı açıklamasında şunları söyledi: “1826 yılından itibaren vatandaşların huzurunu sağlayan, verilen görevlerini fedakârca yerine getiren zabıta teşkilatı, yerel yönetimlerin en köklü teşkilatıdır. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Zabıta Teşkilatı, birçok olumsuzluğa, yeri geldiğinde karşılaştığı imkânsızlıklara rağmen görev alanlarında vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu teşkilat, iki asra yaklaşan ömrüyle halkımızın sağlığı ve huzurunun korunması anlamında büyük bir görev ve sorumluluk üstlenmiştir. Zabıta teşkilatı, halk için çalışan başta sağlık olmak üzere huzurun güvencesi olan bir kuruluştur. Mesai gözetmeksizin gece gündüz demeden özveriyle çalışan tüm arkadaşlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor, tüm zabıta teşkilatımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞKAN, ÖMER, SELİM, ALAN, "ZABITA, HAFTASINI", KUTLADI,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
18° - 27°
Cumartesi
17° - 28°
Pazar
18° - 36°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı