Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 13:03
 
ÇAYDEĞİRMENİ BELEDİYE MECLİSİNDEN "BARIŞ PINARI HAREKATI'NA" DESTEK
Gündem Haberi


Çaydeğirmeni Belediye Meclisi Silahlı Kuvvetlerince Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilen ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek bildirisi yayınladı.

Çaydeğirmeni Belediye Meclisinin yaptığı destek bildirisinde;

‘‘Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gerek bir cinayet şebekesidir.Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan veri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslar arası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır.

DAEŞ,PKK,PYD,YPG AYNIDIR

Suriye’de sekiz yıldız sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaştan milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir.PKK ’nın Suriye’de ki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldıralar düzenlenmektedir.Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuştur.Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşleridirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından dilmiş Suriye’lileri ülkelerine geri göndermektir.Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün,baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli’nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Çaydeğirmeni Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.Çaydeğirmeni Belediye Meclisimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.’’

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÇAYDEĞİRMENİ, BELEDİYE, MECLİSİNDEN, "BARIŞ, PINARI, HAREKATI'NA", , DESTEK,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
21° - 28°
Salı
21° - 28°
Çarşamba
20° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı