Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 13:00
 
Devrek Güneşi Kadın Kooperatifi'ne Ödül
Gündem Haberi


"Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı" kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin iştirakiyle düzenlenen törende ödüllerin  sahiplerine verildiğini açıklandı.

Ödül töreninde Örgütlenmede Fark Yaratan Kadın Çiftçiler kategorisinde Devrek İlçesinde kurulu olan Devrek Güneşi Kadın kooperatifi ödül aldı.

Törene Zonguldak’ı temsilen İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Cemalettin Çataklı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Engin Hasan Sarı, Ziraat Yüksek Mühendisi Elçin Sarı, Devrek Güneşi Kooperatif Başkanı Saniye Uysal ve Başkan Yardımcısı Hatice Bartu’nın katıldığı açıklandı. Ayrıca Kooperatifin ürünlerini sergilediği bir stand açıldı. Kooperatifin ürettiği ürünler sergilendi ve misafirlere Devrek ekmeği, Devrek simidi, beyaz baklava ve kestane balı ikram edildi.

PAKDEMİRLİ; AMERİKA İLE ANLAŞMAYA VARDIK VE İSTEDİĞİMİZİ ALDIK!

Törende konuşan Bakan Pakdemirli, öncelikle Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ABD ile varılan müzakereye değindi. Cumhurbaşkanının kararlılığı ve kahraman ordumuzun üstün başarıları sayesinde önemli bir mesafe kaydettik diyen Pakdemirli; ''10 gün önce sınır ötesinde başlattığımız harekât, ordumuzun azim ve kabiliyeti sayesinde önemli bir diplomasi başarısını beraberinde getirmiştir! Evet, dün; Amerika ile anlaşmaya vardık ve istediğimizi aldık! Harekât durmadı, yalnızca ara verildi! Bu meyanda biz, 120 saat içerisinde şartların sağlanmasını umuyor ve bekliyoruz! Bu sayede halkımızın güçlü iradesi kazandı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği kazandı, kahraman Mehmetçiğin cesareti kazandı, Türkiye Kazandı'' dedi.

PAKDEMİRLİ; KADINLAR OLMASA, BİZ KENDİMİZE, "TARIM ÜLKESİYİZ" DİYEBİLİR MİYDİK ACABA?

Kadınların her alanda olduğu gibi, tarımdaki yerinin de oldukça önemli olduğunu vurgulayan Bakan Pakdemirli, ''Kadınlar olmasa, biz kendimize, "tarım ülkesiyiz" diyebilir miydik acaba? Yahut kadınlar üretmese, şehirli aç kalmaz mıydı mesela? Veya "bir et nasıl aş olur", "bir ot nasıl keş olur" düşünebilir miydik acaba? Evet, işte biz bugün tarım diyorsak, hayvancılık diyorsak, gıda diyorsak; bunların kadın elinden çıktığını da biliyoruz demektir! Kadınlarımız, "tarladan sofraya, çiftlikten çatala" kadar, tarımsal üretimin her aşamasında, çok önemli işlevler yüklenmektedir! Yani "toprak ana"nın bereketi, "analarımızın" eliyle katmerlenmekte, bereketine bereket katmaktadır!' diye konuştu.

Kadınlara bu kapsamda, girişimcilik ve istihdam konusunda pozitif ayrımcılık yapıldığını belirtti Bakan Pakdemirli. ''Bir kere en başta; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına başvuran kadın girişimciler için değerlendirme kriter puanlamasında pozitif ayrımcılık yapıyoruz! İkinci olarak, Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Programında kadın istihdamı konusunda pozitif ayrımcılık yaptık ve başvuran kardeşlerimize ek puan verdik ve bu programı tamamladık'' dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Törenin ardından standı Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin eşi Ahu Pakdemirli, Personel Genel Müdürü İrfan İçöz, Tigem Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Eğitim ve Yayın Daire Başkanı Şükrü Kamber ve pek çok bürokrat ve davetli ziyaret etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Devrek, Güneşi, Kadın, Kooperatifi'ne, Ödül,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
21° - 28°
Salı
21° - 28°
Çarşamba
20° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı