Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 15:18
 
ENGELLERİ AŞTILAR DOĞAYA SAHİP ÇIKTILAR
Gündem Haberi


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devrek kampüsünde “Sanat Engel Tanımaz” isimli sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü El Sanatları Programı, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Turizm ayrıca Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri “Sanat Engel Tanımaz” isimli sosyal sorumluluk projesi Devrek Kampüsü El Sanatları Atölyesinde gerçekleştirildi.

Öğretim Görevlisi Dr. Şule Kıycı ve Ferah Şavkar koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje ile; Devrek Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan 10 öğrencinin doğa ile ilişkilerini keşfetmeleri, duygusal bağ kurmaları, çevre bilinçlerini koruma ve sahiplenme duygularını geliştirmeleri amaçlandı. Projede daha önceden astarı atılarak hazırlanan kuş evlerini çeşitli şekillerde rengârenk boyayan öğrenciler oldukça keyifli vakit geçirdiler. Renkli karelerin ortaya çıktığı projede tüm engeller unutuldu. Tamamlanan kuş evleri Devrek Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde bulunan ağaçlara asılacak ve soğuk kış günlerinde kuşların sıcak yuvası olacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ENGELLERİ, AŞTILAR, DOĞAYA, SAHİP, ÇIKTILAR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
17° - 25°
Salı
18° - 26°
Çarşamba
20° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı