Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 12:40
 
ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
Gündem Haberi


3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bülent Ecevit Üniversitesi’nde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

 

 

 

Dünya Engelliler Günü kapsamında Engelli Öğrenci Birimi tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon’un konuşmacı olarak katıldığı etkinliklerin ilki 2 Aralık Pazartesi günü Kozlu Ortaokulu’nda verilen  “Engelli Farkındalığı” başlıklı seminer ile başladı. Kozlu Ortaokulu Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü tarafından organize edilen seminere katılım yoğun oldu. Hakan Kalyon, aynı gün Zonguldak İl Müftülüğünde, müftülük personelinin katıldığı, ‘Din Görevlilerine Yönelik Engelli Farkındalığı ve Erişebilirlik” konulu konferans verdi. Kalyon konferansta, engeller, engellilik, farkındalık düzeylerini görsel ve sözel olarak sunarak,  engelliler ile iletişim erişilebilirlik, erişilebilirlikte iyi uygulama örneklerini dinleyicilerle paylaştı.

Hakan Kalyon, 4 Aralık Çarşamba günü de Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerince düzenlenen  ‘Engelli Değil Farklıyım’ konulu konferansta öğrencilerle bir araya gelerek, ‘Engellilik ve Farkındalık’ üzerine sunumlar gerçekleştirdi.

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri dolayısıyla Zonguldaklı Milli Sporcu Sezer Uslucuk, Beü Çaycuma Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle söyleşide buluştu. 4 Aralık Çarşamba günü Yüksekokul konferans salonunda düzenlenen, akademik personel ve öğrencilerin katıldığı söyleşide, bilek güreşi branşında Bedensel Engelliler Şampiyonalarında Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu bulunan Uslucuk, yaşamından kesitler vererek spordaki başarılarını öğrencilerle paylaştı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda İlahiyat Fakültesi öğrencileri tarafından koordine edilen, Türkiye’nin ilk engelli okul müdürü Özlem Atik tarafından verilen “Engelli Değil, Farklıyım” başlıklı söyleşi de katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ENGELLİLER, GÜNÜ, ETKİNLİKLERİ, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 02.08.2020
Bugün
20° - 26°
Pazartesi
18° - 26°
Salı
19° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı