Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 16:06
 
Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir, Her Başarı Alkışı Hak Etmektedir
Eğitim Haberi


Eğitim Bir –Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) açıklanması nedeni ile basın açıklaması yaptı

Aşkar, “Hiçbir başarı tesadüf değildir, her başarı alkışı hak etmektedir.” dedi.

LGS’nin açıklanmasıyla birlikte Bakanlık verilerine göre 81 il arasında Zonguldak’ın 10’uncu sırada yer almasına da değinen Aşkar, Son yıllarda ilimizin sınav başarı puanları sürekli artmakta ve bu durum camiamızda mutlulukla karşılanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Aşkar’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle, “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavla yerleşen öğrencilerin performans sonuçları açıklanmış olup; Bakanlık verilerine göre Zonguldak’ımızda 5 bin 847 öğrenci sınava girmiş ve genel ortalamada şehrimiz 81 il arasında 10’uncu sırada yer almıştır. Son yıllarda ilimizin sınav başarı puanları sürekli artmakta ve bu durum camiamızda mutlulukla karşılanmaktadır.

Eğitim-Bir-Sen olarak biz her sınav döneminde her bölgenin kendi parametreleri doğrultusunda değerlendirilmesi gerektiğini belirttik. Biraz sabırla bu şehrin kendini yeniden ispat edeceğini, bu şehrin çocuklarında, bu şehrin eğitim emekçilerinde ve dahası bu şehrin genlerinde başarma potansiyelinin olduğunu söyledik. Bu anlamda Zonguldakımız eğitim öğretimin bütün paydaşlarıyla birlikte başarı yolunda kararlılık göstermiş ve bin bir fedakarlıkla  bu şehrin eğitim öğretim seviyesini arttırmak için çalışmalar yapmıştır. İl ve ilçe mülki amirlerimiz, il ve ilçe müdürlüklerimiz, okul idarelerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitimin diğer paydaşları canla başla çalışmalar yapmıştır.

Şükürler olsun ki emeklerin sonucu rakamlara yansımaya başlamıştır. Geçen yıl LGS sonuçlarına göre 34. sırada yer alan ilimiz büyük bir sıçrama göstererek genel ortalamada 10. sıraya yükselmiştir. Bu son derece mutlu edici ve onur verici bir durumdur. Başta Sayın Valimiz ve Kaymakamlarımız olmak üzere İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizi, gecesini gündüzüne katıp emek veren okul müdürlerimizi, öğretmen, veli ve öğrencilerimizi bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Aynı başarıyı üniversiteye giriş sınavlarında da beklediğimizi ifade ediyorum.

Seneye ve ondan sonraki senelerde Zonguldak'ımızın daha üst sıralarda adını göreceğimizi ümit ediyor, emek verenleri ve öğrencilerimizi kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hiçbir, Başarı, Tesadüf, Değildir,, Her, Başarı, Alkışı, Hak, Etmektedir,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
18° - 27°
Cumartesi
17° - 28°
Pazar
18° - 36°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı