301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 11:48
 
HİSARCIKLIOĞLU, SEL FELAKETİ YAŞANAN AKÇAKOCA'YI ZİYARET ETTİ
Gündem Haberi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kuvvetli yağış sonrası sel baskını ve toprak kayması yaşanan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde incelemelerde bulundu.

HÄ°SARCIKLIOĞLU DÜZCE'YÄ° ZÄ°YARET ETTÄ°...HÄ°SARCIKLIOĞLU DÜZCE'YÄ° ZÄ°YARET ETTÄ°...Akçakoca’da yaşanan bu felaket sonrası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Mustafa Rıfat Hisarcıklıoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak gibi birçok önemli isim ‘kardeş oda’ olarak nitelendirilen Akçakoca’ya ziyarette bulundu.

 Bölgede yaptığı incelemenin ardından Hisarcıklıoğlu, Vali Zülkif Dağlı'yı ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Hisarcıklıoğlu, turizm sezonunun ortasında böyle bir felaketin yaşanmasının esnafı zor durumda bıraktığını belirterek, “Öncelikle geçmiş olsun. Allah bir daha böyle bir felaketi bizlere yaşatmasın, göstermesin. Büyük bir felaketten dönmüşüz. Aslında etkilerini de biraz önce Akçakoca'da gördük. 7 tane şehidimiz var. Allah makamlarını cennet etsin. Allah yar ve yardımcıları olsun. Allah devletimize de, milletimize de zeval vermesin. Devletimizin ne kadar güçlü olduğunu bilhassa bu afet yerine gidince oradaki arkadaşlarımızın yansımalarında da aldığımız netice, devletimiz anında işe vaziyet ederek felaketin boyutunun büyümesi konusunda tedbir almış. Tabii sağ olsun sizin koordinasyonunuzda burada çok güzel bir iş yürütülmüş. Allah sizlerden da razı olsun. Bu ülkemiz açısından da büyük bir şans. Sizlerin buradaki hassasiyetiniz bizler açısından çok önemli. Ben size de bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Özellikle Akçakoca'daki üyelerimizin bir ortak talebi var. Oradaki görüştüğümüz arkadaşlarımızın özellikle bir an önce devletimizin Akçakoca'yı afet bölgesi ilan edip, gerek kredi gerekse banka borçları, çünkü tam turizm sezonunun ortasında böyle bir felaketin yaşanması onları zor durumda bırakmış. Gittiğimizde de gördük sokaklarda kimse kalmamış. Tam turizmde bir hasat elde edecekken bundan dolayı çok büyük sıkıntı çekmişler. Bundan dolayı da sayın valim gerek sizden ricamız, gerekse hükümetimizden ricamız üyelerimize yönelik olarak afet bölgesi ilan edip bir an önce devlet borçları ve banka borçlarının en azından bir yıl faizsiz olarak ötelenmesini, bunların da imkanların ölçüsünde artık ayakta durabilmek için fırsat oluşturulması çok önemli. Burada hemen işe vaziyet etmişsiniz ve bizim arkadaşlarımızın tamamını sahiplenmişsiniz. Bundan dolayı da size çok teşekkür ediyorum“ diye konuştu.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı da kendilerini, böylesine sıkıntılı günlerde yalnız bırakmayan Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ederek, "inşallah bu sıkıntılı günleri hep birlikte atlatacağız. Sizin burada olmanız, böylesine yardım ve destekle, en azından psikolojik olarak, varlığınızla bile olsa burada olmanız, tüm ticaret erbabına güç veriyor" ifadesini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HİSARCIKLIOĞLU,, SEL, FELAKETİ, YAŞANAN, AKÇAKOCA'YI, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 24.05.2020
Bugün
- 15°
Pazartesi
10° - 17°
Salı
12° - 17°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı