Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 15:55
 
MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA’DA MUHTARLARLA BULUŞTU
Gündem Haberi


AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltılı toplantıda Amasra İlçesi’ndeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Muhtarlar Günü vesilesiyle düzenlenen kahvaltı programa AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Sert, İl genel meclisi üyesi Bekir Karabacak, Amasra Mahalle ve köy Muhtarları katıldı.

 

 

KAYMAKAM GÜRBÜZEROL; MUHTARLARIMIZ DEVLETİMİZLE ARAMIZDA BİR KÖPRÜ

Muhtarlık müesesesinin 1829 itibaren günümüze kadar devam eden köklü bir müesese olduğunu ifade eden Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzereol, “ Bu kadar köklü olan muhtarlık müessesesinin ne kadar önemli olduğunu Muhtarlarımızın ne kadar kutsal bir vaziveyi yerine getirdiklerini göstermektedir. Önemi artarak devam etmektedir. Muhtarlarımız bizler gibi kamu görevlisi olarak 7/24 mesai gözetmeden görev yapmaktadırlar. Vatandaşlarımıza en yakın sizlersiniz. Vatandaşlarımızın sorunlarını dile getiren, onlara çözüm arayan, yol gösteren çok önemli bir mevkidir. Vatandaşlarımızla devletimiz arasında köprü vazifesi olarak kamu hizmetlerimizin tüm köylerimize mahallerimize en hızlı ve verimli şekilde ulaştıran muhtarlarımızın gününü kutluyorum, görevlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ TUNÇ; YERELDE HALKA EN YAKIN YÖNETİM BİRİMİ MUHTARLIKTIR

Milletvekili Tunç “Bundan sonra 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlanacak, Muhtarlar halka devlet arasında, vatandaşla yöneticiler arasında bir köprü, demokrasinin temel taşı, demokrasi yerelde başlar, yerelde de halka en yakın yönetim birimi muhtarlık, bu nedenle muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Muhtarlık müessesine ne kadar önem verdiğini, özellikle son yıllarda hepimiz görüyoruz. Çünkü muhtarlarımız köyleriyle mahalleriyle ilgili sorunların çözümü için fedakârca çalışıyorlar. Bu iş maddiyatla ölçülecek bir iş değildir. Vatandaşlarımızın her türlü problemleriyle onlara yardımcı olmak devlet ile kaymakamla milletvekiliyle arada köprü olmak için gecenizi gündünüze katıyorsunuz. Gece yarısı muhtarımız bizi arıyorsa kendi meselesi için değil, vatandaşımızın meselesi için arar. Çözülmesi gereken bir mesele var ki gece yarısı arayabiliyor. Bu nedenle biz şunu söylüyoruz sizler bizim elimiz ayağımız gözümüzsünüz. Bizler en uzaktaki vatandaşımızın problemini sizler vasıtasıyla öğreneceğiz o sıkıntıyı gidereceğiz” Dedi.

MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATTIK

Köylerimize önemli hizmetler yapıldı yapılmaya devam ediyor diyen Milletvekili Tunç, “Amasra İlçemiz bizim gözbebeğimiz. Dünyanın gözbebeği. Amasra Fatih'in emanetidir. Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği “Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği, Çağ açıp Çağ kapayan Peygamber Efendimizin İstanbul elbet fethedilecektir onu fetheden komutan ne güzel komutandır diye Peygamberimizin övgüsüne Mazhar olan bir Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşm-i Cihan” diye övdüğü yerdir Amasra. Böyle güzel bir ilçenin Muhtarlarısınız. Şerefli bir görev. Muhtarlarımızla bu güne kadar işlerini kolaylaştırmak için elimizden geleni yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.”Şeklinde konuştu.

TÜRKİYE BÜYÜK OYUNU BOZDU

Ülkemiz son zamanlarda kritik dönemlerden geçiyor diyen Milletvekili Tunç, “ Özellikle Barış Pınarı Harekatı dünya gündemine oturan çok önemli bir harekattır. Öncekilerde önemliydi. Suriye'deki iç karışıklıktan dolayı Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurmaya çalıştılar, bir Terör devleti. Türkiye’nin başına bela olacak bir Terör devleti. Türkiye bu oyunu bozdu. Kahramanlarımızla, Mehmetçiğimizle bu oyunu bozduk. 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra Fırat Kalkanı Harekâtını yapmıştık. Aslında 15 Temmuz hain darbe girişimini neden gerçekleştirildiğini bugün daha iyi anlıyoruz. Türkiye’de bir yönetim değişikliği yapıp kendimize göre bir yönetimi iktidara getirerek hemen orada terör devletini kurarız düşüncesi vardı. Büyük fotoğraf herkes tarafından görülüyor. Ama Türkiye ne yaptı? 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen zor durumda bile Fırat Kalkanı, Afrin Operasyonu ile oyunu bozdu. Oralarda güvenliği sağladı. Bitmedi tabii ki. Teröristlere  ve onların küresel uzantılarının destekleri hep devam etti. Cumhurbaşkanımızda “o kurulan tuzakları başınıza yıkarız.” Dedi Türkiye bu kararlılığını Barış Pınarı Harekâtı ile göstermiş oldu. Türkiye durumunda haklı, yanı başında terör devleti kurulmasına izin veremezdi. Türkiye terörle mücadele eden bir ülke. Birleşmiş Milletler Sözleşmesinin 51. Maddesinden kaynaklanan meşru müdafaasından doğan hakkımızı kullanıyoruz. Bütün bu planları yerle bir eden Güçlü Türkiye’yi, Dünya gördü. Cumhurbaşkanımızın kararlığını, gücünü herkes gördü. Cumhurbaşkanımız bu gücünü sizlerden alıyor, milletimizden alıyor. Cumhurbaşkanımızda milletimizin kendisinin arkasında olduğunu görüyor. O cesaretle Türkiye’nin hakkını sonuna kadar savunuyor. Biz milletimize şükran borçluyuz destekleri için. Bizde onlara layık olabilmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz inşaallah.”Dedi.

 AMASRA’MIZA ÖNEMLİ ESERLER KAZANDIRDIK

Milletvekili Tunç; “Amasra yolcu limanımızda mendirek onarımı şu anda devam ediyor mendirek adeta yeniden inşa ediyor 40 trilyonluk büyük bir yatırım. Yolcu limanımızı tamamlamıştık. Gümrük Kapısı açma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amasra’mızda Kemer'e Köprüsü yıkılmak üzereydi biz onu onardık, Amasra müzemizde eserler çürümek üzereydi 3 trilyon harcadık ve müzemizi yeniden inşa ettik. Amasra’mızın öğretmenevi yıkılmak üzereydi yeniledik, Amasra’mızın Kapalı Spor Salonu yoktu yaptık, Amasra Spor'un sahası yoktu yaptık, şimdi de tribünlerini yapacağız, Amasra'nın içinden geçen Horhor Deresi, Kestane Deresi gibi derelerin tamamını ıslah ettik, okullar yaptık, Anaokulu yoktu anaokulu yaptık, Kaleşah da eskiyen okulun yerine sosyal tesisleri ile birlikte yepyeni modern bir okul yaptık, Amasra Lisesi'ne yeni bir bina yaptık şimdi Yurdu ihale ettik ve kazma vurulmak üzere, Adalet sarayımız bir iş hanındaydı şimdi modern bir binaya kavuştu. Şimdi Hükümet binamızın proje çalışmaları, arsa çalışmaları bitti. Yapım ihalesini yakın bir zamanda yapacağız, tarihi dokuya uygun bir hükümet binasını Amasra’mıza kazandıracağız.” Dedi.

Toplantı sonrası Muhtarlar  Barış Pınarı Harekatı’na destek için bildiri okudu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MİLLETVEKİLİ, , TUNÇ, AMASRA’DA, MUHTARLARLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
21° - 28°
Salı
21° - 28°
Çarşamba
20° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı