301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:26
 
ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Eğitim Haberi


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi’nde STEM Eğitim Yaklaşımı ve Robotik Kodlama eğitici eğitimi verildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Kozlu Kaymakamlığı ve Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan robotik kodlama eğitimi protokolü çerçevesinde “Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi.

Proje yürütücüsünün Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu’nun olduğu protokol kapsamında, bölge okullarından gelen 19 öğretmene robotik kodlama eğitimi verilerek, günümüzde hemen her alanda geniş yer tutan robot teknolojisi, bunların kullanım alanları ve uygulamaları hakkında temel bilgiler paylaşıldı.

Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde gerçekleşen 3 günlük eğitimde Doç. Dr. Rıfat Hacıoğlu ile birlikte Arş. Gör. Egemen Belge ve Hızır Kaan Kaba robot teknolojisi ve robot temel bileşenleri ile ilgili uygulamalı verdikleri eğitim ile kodlama yaklaşımları ve çözüm önerilerini katılımcılara aktardılar.

Elektronik, haberleşme, elektromanyetizma, işaret işleme, mekanik gibi çok çeşitli dallarda faydalanılan robot bilimi ile katılımcıların robotik kodlama konusunda bilgi sahibi olmaları, algoritmik düşünme becerilerini ve kodlama mantığını kavramaları, kod okuryazarlığı bilincini kazanmaları ve bu bilgilerle yeni ürünler ortaya koyarak bunları öğrencilerine aktarmaları hedeflendi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ROBOTİK, KODLAMA, EĞİTİMİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 15.12.2019
Bugün
10° - 14°
Pazartesi
- 14°
Salı
- 15°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı