Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 13:48
 
UKRAYNA TEKNİK HEYETİ ZONGULDAK’TA
Gündem Haberi


 

 

 

 

 

 

 

 

Ukrayna ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında 9 Ocak 2013 tarihinde Ankara'da imzalanan Ormancılık Alanında İşbirliği Anlaşması kapsamında, Ukrayna Devlet Orman Kaynakları Ajansı heyeti Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu.

Ukrayna Devlet Orman Kaynakları Ajansının talebi doğrultusunda gerçekleşen ziyaret kapsamında konuşan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek iki ülke arasındaki dostluğun gelişmesine yönelik çabaları memnuniyetle karşıladığını ve kurumlar arası bilgi alış verişinin artırılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Devrek ve Karabük Orman Zararlılarıyla Mücadele Laboratuvarlarında Karabük Orman İşletme Müdürü Vekili Altun Aktaş, Orman Mühendisi Cansın Taşdeler, Fatma Esen ve Sezgin Demirtaş tarafından heyete Göknar Kabuk Böceği (Pityokteines curvidens) zararlısına karşı biyolojik mücadele kapsamında laboratuvarlarımızda üretilen yırtıcı böcek (Thanasimus formicarus) üretimi ve laboratuvarların teknik donanımı hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Daire Başkanı Fatih Ülküdür ve Orman Genel Müdürlüğü teknik ekibi ile Ukrayna Devlet Orman Kaynakları Ajansı'ndan gelen heyete Orman Bölge Müdürümüz Zekeriya Beyazlı, Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek, Koruma Şube Müdürü Ersan Kabakçı, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, Gökçebey Orman Fidanlık Müdür V. Yakup Aksoy ve Kemalettin Cengiz eşlik etmişlerdir.

Faydalı bir teknik gezi olduğunu belirten Ukrayna Devlet Orman Kaynakları Ajansı heyeti göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ekibine teşekkür ederek Bölge Müdürlüğün den ayrıldı.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: UKRAYNA, TEKNİK, HEYETİ, ZONGULDAK’TA,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 02.08.2020
Bugün
20° - 26°
Pazartesi
18° - 26°
Salı
19° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı